KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878086
nr 1387 8086
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 29x39cm, yttermått inklusive ram: 44x54cm
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Utrop:
600 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:46:36
Nils Bäckman
Läs mer om Nils Bäckman